Diyarbakır Çocuk Akademisi Projesi devam ediyor.

05.07.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Diyarbakır Çocuk Akademisi Projesi devam ediyor.

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi’nin, 7-15 yaş arası 5 bin çocuğun zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla başlattığı ‘Diyarbakır Çocuk Akademisi Projesi’ devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki kabiliyetlerini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 7-15 yaş arası 5 bin çocuğun zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla başlatılan ‘Diyarbakır Çocuk Akademisi Projesi’ etkinlikleri devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte 15 okulda gerçekleştirilen projede Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, eğitim, sosyal, sanat ve bilişim başlıkları altında çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndaki dersliklerde kitap okuma, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, zihin geliştirme ile zihinde hızlı matematik yarışmalarına katılan öğrenciler, eğlenceli dakikalar geçirme fırsatı yakaladı.  Koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafe, maske ve temizlik önlemlerinin üst seviyede tutulduğu etkinliklere katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Yarışmaların sonucunda dereceye giren çocuklara tablet, bisiklet ve kırtasiye setleri gibi birçok ödül verilecek.

Diyarbakır Çocuk Akademisi Projesinde çocuklar, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yakın zamanda hizmet vermeye başlayan 2 robotik kodlama atölyesinde bilişim faaliyetleri ile buluşacak. Projenin sosyal faaliyetler başlığında çocuklar, kent merkezi, ilçeler ve çevre illeri gezip tanıma fırsatı yakalayacak. Sanatsal faaliyetler kapsamında ise çocuklara yönelik sinema, tiyatro ve halk oyunları gösterileri düzenlenecek.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

error: Bu yazıyı kopyalayamazsınız !!