COVİD 19 Diyarbakır’da Can almaya devam ediyor.

05.08.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

COVİD 19 Diyarbakır’da Can almaya devam ediyor.

 

COVİD 19 Diyarbakır’da Can almaya devam ediyor. Dün Diyarbakır Kadın Doğum Uzmanı Dr Yucel Kutun koronadan hayatını kaybedince  Bu işin şakası olmadıgı daha birçok insanın risk altında oldugu anlaşılıyor. Yeniköy de onlarca mezar. İçlerinde gençlerde var. Kurallara uyulmayıp, Bu rehavet devam ederse daha çok can alacak. Görseldeki mezarlık fotoğrafı dün çekildi.

Diyarbakır Yeniköy Mezarlığında COVİD19 nedeniyle ölenler ayrı bir alana gömülmüş onlarca kişi ölmüş. Ama halk umursamıyor maske yok mesafe yok düğün dernek devam ediyor., kahvehaneler dolu. İnsanlar umursamıyor.

Yapılması Gerekenler

1. Mümkün olduğu kadar evde kalın, gerekmedikçe dışarı çıkmayın.
2. Gerekmedikçe ve acil bir durum olmadıkça hastanelere sağlık kuruluşlarına gitmeyin.
3. Rutin sağlık sorunlarınızı erteleyin.
4. Yaşlılarınızı (65+) koruyun. Onları toplumdan ve eğer evde bir içeri bir dışarı yapmak zorundaysanız kendinizden ve diğer ev halkından da izole edin.
5. Yakınlarınızdan duyduğunuz veya internetten okuduğunuz her bilginin doğruluğuna inanıp, yaymayın.
6. Gereksiz önlemlerle ekonomik gücünüzü boşa harcamayın
7. Paniğe kapılmayın ve ruhunuzu rahatlatacak uğraşlar yapın
8. Ruhsal ve bedensel olarak hijyenize dikkat edin.

– Vitamin ilaçlarının, çeşitli besin takviyelerinin ve bitkisel ürünlerin immün sistemi kuvvetlendirdiği bilgisi tamamen yanlıştır. Normal fizyolojik durumumuzda bu sistem tam dengede durur, hiçbir ilaç veya maddenin bağışıklık kuvvetlendirici etkisi yoktur. Çünkü aşırı çalışan bir immün sistem, oto-immün hastalık grubuna davetiye çıkartır. İyi beslenme, iyi uyku ve iyi dinlenme, sigara, tütün ürünleri ve aşırı alkolden uzak durmak, ruhsal durumumuzu hoş tutmak, aşırı ruhsal gerginliklerden kaçınmak dengeli bir immün sistem için elzemdir.

Fotograf : Mehmet Demir Diyarbakir.com yazılım uzmanı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

error: Bu yazıyı kopyalayamazsınız !!