Bu Şehrin Bir Çizgisi Var

30.07.2020

Kişi Okumuş

3 Yorum

Bu Şehrin Bir Çizgisi Var

      Diyarbakır son yıllarda üniversite sınavlarında genelde en alt sıralarda yer alıyor. Ancak bu şehirde güzel işler yapan eğitim kurumları da var. Bunlarda biri Diyarbakır’da dört yıl  yedi öğretmenin bir araya gelerek kurduğu ÇİZGİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU. Çizgi  dört sezon boyunca her yıl başarısını artırarak  dört yılda 165 öğrenciyi tıp fakültelerine göndermeyi başardı.
2020 sezonunda pandemi sürecine rağmen öğrencilerini yalnız bırakmayan kurum Yusuf Dağdelen adlı öğrencileri Türkiye’de 9. Oldu. İl birinciliğini de elde etti, Dilan Topsak adlı öğrenci ise de Türkiye 135.si olarak İl üçüncüsü oldu.
       Diyarbakır’ımızın yetiştirdiği bu başaralı öğrenciler tüm ilin gurur kaynağı olarak diğer gençlerimize de örnek olacaktır.

        Yerel markaların gücünü ortaya koyan ÇİZGİ bizlere şunu gösterdi; Yerel markalara güvenmemiz gerektiğini, çocuklarımızla ilgilendiğimiz de  başarılı olacaklarını, ulusal markalardan daha başarılı işler yapabileceğimizi ve kendimize güvenmemiz gerektiğini. 

    Teşekkürler ÇİZGİ

    Teşekkürler Yusuf

    Teşekkürler Dilan

diyarbakir.com

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

ramiz
08 Ağustos 2020 - 15:50

keşke kurum öğrencilerinin ne kadarı kaç binde olduğunu paylaşsaydı. öenmli olan 1 veya 2 kişi değil toplu olarak ne kadar kişiyi kazandırdığı. her sene farklı kurumlarda diyarbakır birincisi çıkıyor. bir dershanenin olayı büyük resme bakıp ne kadar kişiye kazandırdığıdır.

tefo
08 Ağustos 2020 - 18:51

önemli olan KİTLESEL BAŞARI keşke onu paylaşsaydınız.

mehmet demir
11 Ağustos 2020 - 17:11

Kitlesel başarıda maalesef Diyarbakır sonlarda yer alıyor. Diğer dershane ve okullarımızda da başarılı öğrencilerimiz var.Bu konuyla ilgili yerleşme sonuçlarını yayınlacağız. Teşekkürler..

error: Bu yazıyı kopyalayamazsınız !!