Engelli vatandaş tepkisini sınava girmeyerek gösterdi

16.11.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Engelli vatandaş tepkisini sınava girmeyerek gösterdi

Diyarbakır’da, EKPSS’ye girecek engelli vatandaş sınava gireceği okulun merdivenlerini aşamayınca tepkisini sınav giriş belgesini yırtarak gösterdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 15 Kasım Pazar günü merkezi olarak yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), Diyarbakır’da sınava girecek engelli bir vatandaşın protestosuna sahne oldu.  MA’da yer alan habere göre sınava gireceği merkez Yenişehir ilçesindeki Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önüne giden Silvan Engellileri Koruma Derneği Başkanı Hasan Yurtken, okulun engelli rampası bulunmadığı için tekerlekli sandalyesi ile merdivenleri aşıp, sınav salonuna giremedi.

Sınav giriş belgesini yırttı

Okulun merdivenlerini aşamayan Yurtken, tepkisini okul bahçesinde sınava giriş belgesini yırtarak gösterdi. Yurtken, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Engellilerin gireceği bir sınava gireceğiz. Engelli haklarını savunan bir okul yok mu? Bu durumu protesto etmek için bu sınava girmeyeceğim. En azından diğer engelli arkadaşlarımızın hakkını ararlar artık. Böyle bir şey olamaz. Sınav giriş belgemi de burada yırtıyorum, sınava girmeyeceğim.”

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz