HAYALİNE KAVUŞTU DİYARBAKIR’IN EN GENÇ YÖNETMENİ İLK FİLMİNİ ÇEKTİ

27.12.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

HAYALİNE KAVUŞTU DİYARBAKIR’IN EN GENÇ YÖNETMENİ İLK FİLMİNİ ÇEKTİ

Aslen Diyarbakırlı olan ve Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2. sınıf öğrencisi Devrim Aktürk, ‘‘Hivru’’ adlı filminin galasını gerçekleştirdi. Konuyla ilgili Aktürk; ‘‘Bu emek ve eser sadece benim değil, bu güzergahta her daim desteği şahsıma sunan dostlarımındır da.’’ diye belirtti.

Aslen Diyarbakırlı olan ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2. sınıf öğrencisi Devrim Aktürk, ‘‘Hivru’’ adlı filminin galasını gerçekleştirdi. Hivru filminin galası 27.12.2019 tarihinde saat 17.00’da başladı, 18.00’da sona erdi. Sevdiği kız için ilkin şiirler yazan ve hemen ardından yazdığı şiirlerini Ocak ayında kitap olarak yayınlayacak olan Aktürk’ün ‘‘Hivru’’ adlı kitap tanıtım filmini yüzü aşkın kişi izledi.

Bu Eser Sadece Benim Değil Şahsıma Destek Çıkan Tüm Dostlarımın Eseridir

Konuyla ilgili eserin sadece kendisine ait olmadığını ve şahsına destek çıkan tüm dostlarının eseri olduğunu belirten Devrim Aktürk; ‘‘Bu eser belki siz değerli konuklarımız için küçük olabilir amma velakin bu filmde emeği geçen tüm dostlarım için çok büyük bir eserdir. Bu film sadece benim değil, diğer arkadaşlarımın da İlk filmi, ilk deneyimi ve ilk tecrübeleriydi. Haliyle filmde hatalarımız ve yanlışlarımızda bulunmaktaydı. Ancak biz hiç vazgeçmedik ve filmimizi en güzel haliyle galasını, siz değerli film severlere sunduk. Bizi izlediğiniz için ekip arkadaşlarım adına teşekkürlerimi eder, şükranlarımı sunarım.’’ diye aktardı.

Filmde Zorluklar Yaşadık Ama Hivru Aşkı Hepsinin Üstesinden Gelmemize Yardımcı Oldu

Filmi çok zor koşullarda çektiklerini belirten yardımcı yönetmen Meryem Araboğlu; ‘‘Bu film, benim ilk çekim deneyimimdi. Bunun için Devrim Aktürk’e çok teşekkür ediyorum. Oyuncu arkadaşlarımın anlatılmak istenen duyguyu güzel bir şekilde yansıttıklarını düşünüyorum. Bu filmi çekerken birçok zorlukla karşılaştık ama Hivru’ya duyulan aşk, hepsinin üstesinden gelmemize yardımcı oldu. Bu filmde emeği geçen ekip arkadaşlarıma minnettarım.’’ diye bildirdi.

3 Dakikalık Filmimiz İçin 3 Gün Uğraştık

Havanın soğuk olmasından ötürü çok sorun yaşadıklarını ancak hiç yılmadan filmi bitirdiklerini bildiren oyuncu Büşra Kaya; ‘‘Bu film benim ilk oyunculuk deneyimimdi. Ekip arkadaşlarımla 3 dakikalık filmimiz için 3 gün boyunca uğraştık ama ben değdiğini düşünüyorum. İlk deneyimimiz olduğu için, eksiklerimizin olduğunun farkındayız. Ancak şunu belirtmek isterim ki, filmimiz için çok büyük emek verdik. Bunun için bile izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Başta yönetmenimiz Devrim Aktürk olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarımın emeğine sağlık diyorum ve teşekkür ediyorum.’’ diye söyledi.

Erzurum Gibi Soğuk Bir İlde İçimizi Isıtan Bir Projeydi

Film için ekip arkadaşlarına teşekkür eden oyuncu Fatih Çiçek; ‘‘Değerli arkadaşıma, bana projesinde yer verdiği için çok teşekkür ediyorum. Oyunculuk rolü bakımından ikinci deneyimimdi. Elbette bir takım amatörlüklerimiz olmuştur ama bizim için çok güzel bir projeydi. Erzurum gibi soğuk bir memlekette, içimizi ısıtan insanlarla, üşüyerek de olsa güzel bir film çektiğimizi düşünüyoruz. Bizi izlediğiniz için de minnettarız.’’ diye açıkladı.

Hivru Filminin Ekibi:

Yönetmen: Devrim Aktürk

Yardımcı Yönetmenler: Meryem Araboğlu, Abdullah Öztürk, Eren Nur Orbay

Senarist: Devrim Aktürk

Ses: Fuat Yılmaz

Oyuncular: Büşra Kaya – Fatih Çiçek

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz