HDP ve AK Parti’de adaylar netleşiyor

19.12.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

HDP ve AK Parti’de adaylar netleşiyor

Yerel seçimlere 3 ay kala Diyarbakır’da AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi adayı dışında açıklanan aday yok

 

DİYARBAKIR – HDP ve AK Parti arasında geçmesi beklenen seçimler için iki partinin de adaylarını Aralık ayı sonuna kadar açıklaması bekleniyor. Özellikle ilçe adayları büyük merak uyandırıyor.

HDP’de derin bir sessizlik hakim
31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde gözlerin çevrildiği il’lerden olan Diyarbakır’da partilerin adayları belirsizliğini koruyor. Şu ana kadar sadece AK Parti, Büyükşehir Belediyesi için halen bu görevde olan ve İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak atanmış olan  Cumali Atilla’yı aday olarak açıklarken, HDP’nin Büyükşehir adayı belli değil. Birçok isim kulislerde konuşuluyor ancak parti yönetimi bunları doğrulamıyor. HDP’de merkez ve taşra ilçelerinin adayları da belirsizliğini koruyor. Bu ayın sonuna kadar isimlerin netleşmesi bekleniyor.

AK Parti’de gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da
AK Parti’de de merkez ve taşra ilçelerinin adayları henüz netleşmedi. Genel merkezde bu konuda değerlendirmelerin devam ettiği belirtiliyor. Partinin ilgili organları tarafından hazırlanan listelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son şeklini verdikten sonra kamuoyuna açıklanacağı konuşuluyor. Daha önceki seçimlerde gösterilen adaylarla ilgili eleştiriler getirilmiş olması ve özellikle 24 Haziran’daki genel seçimlerde istenen sonuçların alınmamış olması gibi nedenlerle bu kez adaylık için titiz değerlendirmeler yapıldığı dile getiriliyor.  (Kaynak: Tigris Haber)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz