14 Şubat 2021'da eklenmiş, kişi görüntülemiş
JİBER
Adres : Organize San. Bölgesi DİYARBAKIR
Telefon : +90 (412) 345 03 14
Faks : -
E-Posta : info@jiber.com.tr
Websitesi : www.jiber.com.tr

JİBER

GOLD FİRMA

Diyarbakır Bismil’de evinin altında açtığı atölyede iç giyim üretimine başlayan JİBER, “Anadolu’da üretim yapılıyorsa kaliteli değil” anlayışını kırmayı başardı. 50 milyon liralık yatırıma ulaşan JİBER, 30’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor.

JİBER, 1997’de Oğurlu kardeşlerin Diyarbakır Bismil’deki evinin altında açtığı 250 metrekarelik atölyeden bugün 30’dan fazla ülkeye ihracata ulaşan bir firma.

JİBER Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, 1997 de önce  sadece Diyarbakır ve çevre ilçelere iç çamaşırı üreten bir firmayken, artık Türkiye’nin 81 ilindeki 450 noktasına satış yaptıklarını, Almanya, Hollanda, Nijerya, Fildişi, Irak, Yunanistan, Makedonya, İran, Polonya, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Kosova gibi ülkelere ihracat gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

50 milyon liralık yatırımı bulunan ve 450 kişiyi istihdam eden JİBER Grup’un kendisine ait dört şirketi bulunuyor.

İstanbul’da showroom mağazası açan JİBER’in üretim merkezi ise Diyarbakır’da.

Şirketin kurucusu ve aynı zamanda Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği’nin (GÜNTİAD) başkanlığını da yapan İhsan Oğurlu, JİBER’in hikayesini ve geleceğe yönelik hedeflerini  şöyle anlattıyor:

Tekstil sektörüne girmeden önce tarımla uğraşıyorduk. İşlerimiz umduğumuz gibi gitmeyince bir dostumuzun önerisiyle tekstil sektörüne girdik. JİBER markasıyla önce Diyarbakır ve ilçelerinde bir çalışmamız oldu.

Başarımızın temelinde aslında bölgede üretilen bir ürünün kaliteli olmadığı algısını yıkmak vardı. Hem bölgemizde hem de Türkiye’nin batısında ne yazık ki böyle bir algı vardı. JİBER’in kilit noktası da bu algıyı kırmak vardı.

19 yıl buna karşı direndik. Bu algıyı öncelikle Diyarbakır’dan kırmak istedik. Çünkü ana çıkış noktamız memleketimizdi. ‘Biz bu algıyı burada kıramazsak Batıda da başarısız oluruz’ dedik.

İlgili Terimler :

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 7 + 1 = ?

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sistemde firma tarafından eklenmiş haber bulunamadı