Kavşak ve refüjler çiçek açacak!

16.11.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kavşak ve refüjler çiçek açacak!

Yazlık mevsimlik çiçek dikimini havaların soğumasıyla birlikte tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kışlık mevsimlik çiçek dikimi çalışmaları kapsamında kentin belirlenen refüj ile kavşaklarına, farklı tür ve renklerde toplam 1 milyon 250 bin çiçek dikecek

Kentin park, refüj ve kavşaklarında peyzaj çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte kışlık mevsimlik çiçek dikimine başladı. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte 400 bin adet sarı, beyaz, kırmızı ve mor renklerde menekşe, 600 bin süs lahanası, 200 bin lale ve 50 bin gülü kentin belirlenen farklı noktalarına dikecek.

Orta refüj ve kavşaklar çiçeklerle süslenecek

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, çiçek dikiminden önce belirlenen refüj ve kavşaklarda (su tesisatı bakım ve onarımı) altyapı çalışması yürüttü. Ekipler, alt yapı çalışması dışında toprak ihtiyacı bulunan alanlara toprak takviyesi yaptı. Altyapı eksikliklerin giderilmesinin ardından refüj ve kavşaklarda kışlık mevsimlik çiçek dikimi başladı. Kışlık mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarının startını Bağlar ilçesi Kamışlo Bulvarı’nda veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, benzer çalışmaları Yenişehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar ilçelerinin caddelerinde ve parklarında sürdürerek kenti çiçeklerle süsleyecek.

Ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

Kışlık mevsimlik çiçek dikimi dışında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarını da sürdürüyor. Kaldırım, kavşak ve orta refüjlerin daha estetik bir görünüm kazanması için ekipler, farklı türlerde çalı ve ağaçlandırma ile çimlendirme çalışmalarına devam ediyor. (Haber Merkezi)

İlgili Terimler : , , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz