Mezarlıklarda yol çalışması!

18.11.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Mezarlıklarda yol çalışması!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimini göz önünde bulundurarak vatandaşların temiz bir ortamda mezarlık ziyaret ve defin işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Yeniköy Mezarlığı’nın ana yollarına bin 150 ton sıcak asfalt serme, ara yollara ise 2 bin 400 metre bordür ile 19 bin 363 metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmaları başladı

Mezarlık hizmetlerini ücretsiz şekilde gerçekleştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimini göz önünde bulundurarak olumsuz hava koşullarında vatandaşların daha steril bir ortamda mezarlık ziyaret ve defin işlemlerini yapabilmeleri için çalışma başlattı. Fen İşleri Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesinde yer alan Yeniköy Mezarlığı’nın ana yollarına sıcak asfalt serme, ara yollara bordür ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının startını verdi.

Ana yollara bin 150 ton sıcak asfalt serilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Yeniköy Mezarlığı’ndaki ana yollara bin 150 ton sıcak asfalt serilecek. Ana yollarda ki temel, alt temel ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serme çalışması başlayacak. Sıcak asfalt serme çalışmaları dışında, ara yollara 2 bin 400 metre bordür ile 19 bin 363 metrekare kilitli parke taşı döşenecek.

Benzer çalışmalar diğer mezarlıklarda da yapılacak

250 metre istinat duvarının da inşa edileceği çalışmada, Yeniköy Mezarlığı’nda yapılan yol yenileme ve altyapı işlemlerinin benzerini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kentin diğer mezarlıklarında da gerçekleştirecek. (Haber Merkezi)

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz