24 Temmuz 2018'da eklenmiş, kişi görüntülemiş
Sultanlar Konağı
Adres : Cami Nebi Mahallesi, Manav Sk. No:5, 21300 Sur/Diyarbakır
Telefon : (0412) 228 12 64
Faks : -
E-Posta : -
Websitesi : -

Sultanlar Konağı

GOLD FİRMA

Gazi Caddesinden kolayca ulaşabileceğiniz güzel bir mekan.Diyarbakır’ın tarihi konaklarından biri güzel bir mekana dönüştürülmüş. Sokağa girdiğinizde renk renk şemsiyeler sizi karşılıyor.Diyarbakır’da mutlaka görülmesi  gereken mekanlar arasında.

Diyarbakır’ın tarihi barındıran Sultanlar Konağı, görselliği ve iç mimarisi ile bir sarayı anımsatıyor. Şıklığın ve zerafetin tarihle buluştuğu mekan, her daim müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Diyarbakır’ın Dağkapı semtinde bulunan Sultanlar, diğer adıyla Hürrem Sultan Konağı, 500 yıllık tarihi eşsiz güzelliğini göz zevkine sunuyor. Sultanlar Konağı Hürrem Sultan, Diyarbakır’ın büyüleyici doğal güzelliğini kendi estetiğiyle harmanlayıp, Diyarbakır mutfağının muhteşem lezzetlerini bir arada sunuyor. 800 kişi kapasiteli kışlık ve 1000 kişi kapasiteli yazlık mekanıyla, hem Diyarbakırlıların hem de dışarıdan gelen yerli yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelen Sultanlar Konağı Hürrem Sultan, unutulmaz anların unutulmaz mekanı oldu. Bu güne kadar pek çok ünlüyü ağırlamış olan restoranın lezzetli et yemeklerinin sırrıysa, dağlarda doğal kekikli otlarla beslenen kuzulardan geliyor. Sultanlar Konağı, restore edilip müşterinin hizmetine sunulmadan önce Baronun Avukat evi olarak kullanılıyordu. Konağı Barodan kiralayan Serdar Akmaz, restorasyon yaptırdıktan sonra müşterilerin hizmetine açmış. Son dönemlerde yaşanan siyasi gerginliklerin kendilerini de etkilediğini belirten Akmaz, işletmeyi açmadan önce müşteri yoğunluğundan çok memnun olduğunu belirtti. Antika eşyalarla döşenen Hürrem Sultan Konağı, sizi eski zamanların zerafetine ve şıklığına çekiyor.

Harita Bilgisi

İlgili Terimler :

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 3 + 1 = ?

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Diyarbakır’ın Tarihi Evleri

Diyarbakır’ın Tarihi EvleriDiyarbakır’ın Tarihi Evleri DİYARBAKIR —  Yedi bin yıllık geçmişe sahip Diyarbakır’ın tarihi Sur içi bölgesi, 2015 ve 2016 yıllarında yaşanan çatışmaların ardından derin bir sessizliğe gömüldü. Çatışmaların son bulmasının ardından bölge tekrar canlanmaya başladı. Tarihi yapıların olduğu semt, kente gelen çoğu yerli, yüzlerce turistin uğrak yeri oldu. Turistlerin en çok ziyaret ettiği...

error: Bu yazıyı kopyalayamazsınız !!