Trafik Eğitim Parkı Açılıyor

02.12.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Trafik Eğitim Parkı Açılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda trafik kültürü ve bilincini oluşturmak amacıyla Bağlar ilçesi Bağcılar’da 10 bin metrekare alana inşa ettiği içerisinde yeşil alanlar, çocuk oyun bölümleri, çocuklara göz ve diş taramasının yapılacağı mini hastanenin de yer aldığı Trafik Eğitim Parkı tamamlanma aşamasına geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda trafik kültürünü ve bilincini aşılamak amacıyla inşa ettiği Trafik Eğitim Parkı tamamlanma aşamasına geldi. Bölge illeri arasında en büyük eğitim parkı olma özelliği taşıyan ve 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen trafik merkezi, yakın zamanda açılışı yapılarak hizmete girmesi bekleniyor. Bağlar ilçesi Bağcılar semtinde yer alan Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara, yaya ve araç trafiği hakkında uzman eğitmenler tarafından eğitimler verilecek.

Oluşturulacak olan sinevizyon odasında teorik bilgilerin verileceği, ardından da çocukların pratik yapma şansı yakalayacağı Trafik Eğitim Parkı’nda yaya geçitleri, trafik ışıkları, üst geçitler, akülü araçlar ve (bina, okul, hastane vb.) çeşitli yapılarda yer alıyor. Pratik eğitimde çocukların trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne işe yaradıkları uzman eğitmenler tarafından gösterilerek aktarılacak. Ayrıca parka yerleştirilecek simülasyon aracıyla çocuklara, trafik kazalarının nasıl olduğu ve emniyet kemerlerinin insan hayatını kurtarmadaki rolü de anlatılacak.

Mini hastane sağlık taramaları yapacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Trafik Eğitim Parkı’nda yaptığı mini hastaneden kreş ve ilkokul öğrencileri faydalanacak. Mini hastanede belirli günlerde çocuklara diş ve göz sağlığı taraması yapacak. Ayrıca mini hastanede çocuklara ağız ve diş sağlığı hakkında detaylı bilgiler verilecek.

Trafik anlamında A’dan Z’ye tüm materyallerin bulunacağı Trafik Eğitim Parkı’nda binlerce ağaç, çiçek, dinlenme alanları ve oyun sahaları da bulunuyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz