DİSKİ SU BORÇLARINI 18 EŞİT TAKSİTLENDİRME İMKANI SUNUYOR

22.07.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

DİSKİ SU BORÇLARINI 18 EŞİT TAKSİTLENDİRME İMKANI SUNUYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdür Vekili M. Fırat Tutşi, birikmiş su borcu bulunan vatandaşların borçlarını 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte yapılandırdıklarını söyledi. Tutşi, yapılandırmada son tarihin 31 Temmuz 2018 olduğunu  belirterek, su borcu bulunan abonelere bu önemli fırsattan yararlanma çağrısı yaptı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdür Vekili M. Fırat Tutşi, 18 Mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ve su borçlarının yapılandırılmasına imkân veren 7143 Sayılı Kanun’la ilgili açıklamalar yaptı.

31 Temmuz 2018 son tarih

Tutşi taksitlerin başvuruların 31 Temmuz 2018 Salı günü mesai bitiminde sona ereceğini söyledi. Tutşi, “Yapılandırma kapsamında vatandaşlarımız borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilirler. Bunun için kimlik belgeleri ile DİSKİ Genel Müdürlüğümüze gelerek başvurularını yapabilirler.” dedi.

Tutşi şöyle devam etti:

“Ödenmeyen su ve atıksu alacaklarına bağlı faiz ve gecikme zammının, alacakların peşin ödenmesi halinde yüzde 90’lara varan gecikme zamlarında indirim ve gecikme zamları oranında 2’şer ay arayla taksitlendirilecektir. Vatandaşlarımız 6 eşit taksit için yüzde 1,045, 9 eşit taksit için yüzde 1,083, 12 eşit taksit için yüzde 1,105 ve 18 eşit taksit için yüzde 1,150 faiz ödeyecek. Vatandaşlarımızı bu imkândan yararlanmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

‘Ödenen faturalar yatırıma dönüşüyor’

Tutşi, bir vatandaşlık görevi olduğuna dikkat çekerek, su borçlarının ödenmesinin kentte hizmet verilmesi açısından da son derece önemli olduğunu ifade etti. Tutşi şöyle devam etti: “Bilindiği gibi kurumumuz su alacaklarıyla kentimizde altyapı yatırımları gerçekleştirmektedir. Tahsil edilemeyen su alacakları kente verilecek hizmetlerin önünü kesmektedir. Unutmamamız gerekir ki ödenmeyen her fatura projeye, dolayısıyla yatırıma dönüşemez. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu konuda duyarlık göstermelerini bekliyoruz. 

‘İmar Barışı’ndan yararlanalım’

Tutşi, 18 Mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren İmar Barışı hakkında da açıklamalarda bulundu. Tutşi, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kurum ve kuruluşlara 31 Ekim 2018 tarihine kadar, ‘yapı kayıt belgesi’ ile DİSKİ’ye başvurulması halinde imara aykırı kaçak yapılara su aboneliği vereceklerini de söyledi.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz